Kronika

Spotkanie Noworoczne Środa

 W niedzielę dnia 11.01.2015 w restauracji turystycznej u Moniki odbyło się spotkanie noworoczne członków Wielkopolskiego Związku Inwalidów Narządu Ruchu koło Środa Wielkopolska. W spotkaniu tym uczestniczyli członkowie koła. Na zaproszenie zarządu gościnnie brali udział: Burmistrz Wojciech Ziętkowski, Prezes zarządu głównego WZINR Poznań koleżanka Mirosława Rynowiecka, prezesi kół ze Śremu, Owińsk i Poznania. Wszystkich gości powitał i złożył życzenia noworoczne wszystkim obecnym prezes koła Jerzy Skrobiszewski, w skrócie podsumował 2014 rok, przedstawił plan na rok 2015, były też wystąpienia i życzenia zaproszonych gości. Po wystąpieniach gości organizatorzy zaoferowali lampkę szampana i skromny poczęstunek obiadowy. Zarządowi dla członków w 2014 roku udało się zorganizować:

- Wyjazd na tremy maltańskie 

- Wyjazd do Dziwnówka poraz 13 

- Piknik z okazji dnia matki i ojca wspólnie z emerytami i amazonkami 

- Tradycyjny piknik Lutynia

- Wyjazd do Polanicy, Książa, Wałbrzycha i Pragi

- 4 osoby brały udział w szkoleniu pt. ,,Lider pilnie poszukiwany” w Trzemesznie

- 12 osób brało udział w kursie komputerowym ,,Full Wypas! Ja surfuję i mai-luję!”, 2 najlepszych uczestników kursu zdawało egzamin na e-obywatela z umiejętności obsługi komputera i sieci 

- 15 osób brało udział w spotkaniu z przedstawicielami Polskiego Towarzystwa Chorób Mięśniowych w Poznaniu 

- Prezes uczestniczy w wielu imprezach poza kołem. 

 

Zarząd na 2015 rok planuje: 

 - Wyjazd nad może do Sianożęt 

- Tradycyjny piknik Lutynia 

- Wyjazd do Ośrodka ,, Verano” w Ślesinie z wypadem na grzyby, jezioro Ślesińskie i Lichenia 

- Będą jeszcze inne atrakcje jednodniowe, ale one nie są jeszcze do końca sprecyzowane. O tych i innych wydarzeniach członkowie będą informowani na bierząco.