Kronika

Świętowali ćwierćwiecze Koła.

W sobotę 11 maja Wielkopolski Związek Inwalidów Narządu Ruchu w Poznaniu Koło w Środzie Wielkopolskiej obchodziło swoje XXV lecie istnienia. Z tej okazji członkowie i zaproszeni goście spotkali się na uroczystości jubileuszowej w jednej ze średzkich restauracji.

Na jubileuszu XXV lecia Koła wszystkich zebranych powitał Jerzy Skrobiszewski, prezes Wielkopolskiego Związku Inwalidów Narządu Ruchu w Poznaniu Oddział w Środzie Wielkopolskiej, który tę funkcję piastuje od początku istnienia Koła w Środzie. W swoim wystąpieniu przypomniał historię powstania Związku, liczne wyjazdy i uroczystości oraz podsumował dokonania. Podziękowaniom, dyplomom, kwiatom nie było końca. Uhonorowane zostały nie tylko władze miasta, zaproszeni goście, prezesi i Zarząd Koła w Środzie Wielkopolskiej ale również członkowie, którzy aktywnie działają na rzecz Koła od samego początku jego powstania. Podczas sobotniego spotkania Mirosława Wencel i Stanisława Kuberacka oczytały swoje wierszowane życzenia.

Wszystko zaczęło się dokładnie 11 maja 1988 roku. W tym czasie wiele osiągnięto dla Koła a tym samym dla osób niepełnosprawnych. Zebrani mogli te lata działań, dokonań, wspólnych działań zobaczyć na świetnie przygotowanej multimedialnej prezentacji. A po poczęstunku była okazja do wspólnej zabawy na parkiecie przy muzyce zespołu Folder z Zaniemyśla.

Wśród zaproszonych gości obecni byli: Ernest Iwańczuk wiceburmistrz Środy, Małgorzata Fertaka – przewodnicząca Rady Powiatu, która też reprezentowała nieobecnego starostę średzkiego Tomasza Pawlickiego, Piotr Mieloch – przewodniczący Rady Gminy , Mirosława Rynowiecka Prezes Zarządu Głównego Wielkopolskiego Związku Inwalidów Narządu Ruchu, Konrad Kołbik prezes Wielkopolskiego Forum Organizacji Osób Niepełnosprawnych Poznań, Bernadeta Staszak Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, reprezentantka PZREiI Środa Wielkopolska Róża Zdeb, Maria Pękala przewodnicząca Koła WZINR w Śremie, reprezentantka Koła w Owińska Małgorzata Wołosz.

Dodajmy, że jeszcze w tym roku a dokładniej w listopadzie odbędą się wybory do władz Koła. Myślę, że członkowie wybiorą nowe władze bardzo zaangażowane w sprawy osób niepełnosprawnych – mówił Jerzy Skrobiszewski. Z kolei Bernadeta Staszak wręczając figurkę aniołka przyznała, że to obecny Prezes powinien dalej tą funkcję sprawować gdyż z wielkim sercem dba o sprawy członków.