Kronika

W zdrowym… tym razem badminton

                        Wielkopolski Związek Inwalidów Narządu Ruchu 28 sierpnia kontynuował realizację zadania współfinansowanego przez Powiat Poznański – „ W zdrowym ciele, zdrowy duch!”. Tym razem spotkano się w Owińskach.

Tematem wiodącym tego spotkania były rozgrywki w badmintona ale w związku z tym, że mocno wiał wiatr i było kilku uczestników na wózkach rozszerzono spotkanie o zabawy sprawnościowe dostosowane dla wszystkich. Można więc  było wybierać określone nakrętki, rzucać beretem a także strącać butelki. Do wszystkich konkurencji ustawiały się kolejki chętnych a rywalizacja była zacięta. Po zakończonych zawodach zaproszono uczestników na drobny poczęstunek i wręczono nagrody najlepszym.

To kolejne spotkanie realizowane przez Wielkopolski Związek Inwalidów Narządu Ruchu w ramach zadania „ W zdrowym ciele, zdrowy duch”. I jak poprzednie, bule, boccia, spacer, cieszyło się olbrzymim zainteresowaniem. Nie wszystkie osoby mogły w okresie wakacyjnym wyjechać na wakacje, czy poza Poznań. Realizacja tego zadania dała więc szansę wszystkim chętnym na spędzenie wolnego czasu w sposób ciekawy,  aktywny a przede wszystkim w gronie znajomych i przyjaciół. Na każdym spotkaniu widać też zaangażowanie bawiących się w pomoc   przy organizacji zabawy. To chyba jeden z najważniejszych rezultatów realizacji tego typu zadań – wzięcie współodpowiedzialności za spotkanie przez jego uczestników.