Kronika

Sukces naszego wolontariatu.

Spełniając oczekiwania swoich członków dwa lata temu powstał pomysł stworzenia wolontariatu. Pierwsza informacja ukazała się na stronie Związku i na stronie Wielkopolskiego Centrum  wolontariatu. Zgłoszenia napływały niemal natychmiast. Podopieczni zgłaszali swoje potrzeby, przedstawiali własne problemy prosząc o pomoc. Zgłaszająca się młodzież chętna do niesienia pomocy innym wypełniała ankietę zgłoszeniową następnie następowała rozmowa kwalifikacyjna z koordynatorem. Odpowiadając na szereg pytań dotyczących również predyspozycji do pracy przy chorych. Następnie szkolenie z zasad Wolontariatu i do pracy. Pomocy w naszej organizacji potrzebuje prawie każdy. Jedni w poruszaniu się po mieście inni w drobnych pracach domowych, jeszcze inni w załatwieniu spraw urzędowych lub uczestnictwie w licznych imprezach organizowanych przez Związek np.rajd samochodowy, zabawa karnawałowa czy piknik.W chwili obecnej szeregi wolontariuszy działających przy WZINR  liczą ponad trzydzieści stałych wolontariuszy w różnym wieku – najmłodszy ma 10 lat najstarszy 64. Warto też wspomnieć, że w naszych szeregach są również nieletni wolontariusze którzy ucząc się wrażliwości, pomagają za zgodą rodziców. Jak widać z naszego doświadczenia wolontariuszem może zostać każdy kto chce pomagać i czuć się potrzebnym.W tak krótkim czasie stworzyliśmy grupę szanujących  się ludzi, nawiązały się przyjaźnie a nawet narodziła się miłość. Nasi wolontariusze Elwira Wyrzykowska i Grześ Sypniewski zostali parą na dobre i na złe. Drugiego maja urodziła się im córeczka Agatka.  Gratulujemy!

Wielkim wyróżnieniem dla nas jest,  iż nasz wolontariusz został twarzą plakatu zachęcającego innych do niesienia bezinteresownej pomocy. Paweł Mejza, wolontariusz Wielkopolskiego Związku Inwalidów Narządu Ruchu w Poznaniu. Swoją aktywność rozpoczął w październiku 2012 roku – chciał zrobić coś dobrego dla innych, zdobyć doświadczenie i poznać nowych ludzi. W WZINR pomaga osobom niepełnosprawnym oraz zajmuję się majsterkowaniem i drobnymi sprawami remontowymi- złota rączka:) Ponadto pomaga przy imprezach kulturalno rozrywkowych jest do tańca i różańca. Kiedy zapytaliśmy Pawła co zyskuje dzięki swojej aktywności od razu odpowiedział:  daje mi to poczucie że robię coś dobrego dla innych by w naszym kraju żyło się lepiej.

Właśnie takich ludzi potrzebujemy jak najwięcej!  Jeśli Ty również czujesz że chcesz zrobić coś dobrego dla innych, zdobyć ciekawe doświadczenie, znaleźć swoje miejsce w życiu i poznać nowych ludzi to WOLONTARIAT jest właśnie dla Ciebie!

Grażyna Kierstan-Weiss

Koordynator Wolontariatu WZINR

Tel:660-955-034

gweiss.wzinr@gmail.com

Przyjdź i daj się przekonać, że warto robić coś „za darmo”!