Kronika

Bal Karnawałowy

            Tradycja, rzecz prawie święta a więc i Wielkopolski Związek Inwalidów Narządu Ruchu ją szanuje. Jak Bal Karnawałowy – to w styczniu i zawsze w Angello.

I nawet jak Klub zmienił swoją siedzibę z Roboczej na Czernichowską to wiadomo było, że 23 stycznia spotykamy się właśnie tam. Z naborem gości jak zawsze nie było problemu i w piątkowy wieczór na imprezie bawiło się ponad 100 osób. Tańce przeplatały się z przerwami na posiłek okazało się również, że zasłużony działacz Związku Pan Jan wraz z żoną Bożeną obchodzą akurat tego dnia Szmaragdowe Gody. Otrzymali od Związku obraz oraz gorące życzenia jeszcze kolejnej pięćdziesiątki razem. W dzisiejszych czasach taki staż małżeński wzbudza podziw i szacunek. Okazało się również, że na Sali jest solenizant. Sebastian, który od przyjaciół dostał wielki tort z racami. Bawiono się prawie do białego rana niechętnie opuszczając parkiet i gościnne progi Angello.

Oprócz radości, dobrej muzyki ta impreza pokazuje, że Związek tworzy coś więcej. To nie tylko impreza z tańcami – to spotkanie przyjaciół i dobrych znajomych. To okazja do świętowanie swoich rodzinnych uroczystości. To okazja do dyskusji co można jeszcze zrobić lepiej, jak poprawić funkcjonowanie Związku, jak jeszcze bardziej zaangażować się we wspomaganie osób z niepełnosprawnościami. I choć Związek  nie otrzymał wsparcia finansowego w organizację tego spotkania to mimo przeszkód organizując je, udowodnił, że sam również potrafi zadbać o czas wolny swoich, i przecież nie tylko swoich, członków.