Pracownie

Sala do relaksacji

Tutaj uczestnicy WTZ mają okazję w nowy, inny sposób przeżywać otaczający ich świat i poznać w ten sposób samych siebie. Prowadzone są tutaj następujące zajęcia: stymulacja polisensoryczna narządów zmysłu (wzroku, słuchu, dotyku, odczuwanie ciepła).  Są tu pobudzane i aktywizowane wszystkie zmysły, zajęcia relaksacyjne, których celem jest redukcja napięcia nerwowego oraz wypoczynek psychiczny i fiz... czytaj całosć »

Sala rehabilitacyjna

rehabilitacja (3)
W zajęciach rehabilitacji biorą udział wszyscy uczestnicy (35 osób).W pracowni rehabilitacyjnej podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej mogą korzystać z różnorodnych form usprawniania ruchowego (kinezyterapia, masaż leczniczy, naświetlanie lampą Bioptron). Wykonywane są także zabiegi hydromasażu, nauka gry w tenisa ziemnego na kortach w Miękowie, trening Bocci, zabawy ruchowe (koszykówka, siatkówka, tenis stołowy, bilard)./p... czytaj całosć »

Pracownia wyrobu świec

swiece (1)
Zajęcia prowadzone są poprzez pracę indywidualną z uczestnikiem oraz pracę grupową. W trakcie zajęć wykorzystywane są metody i formy pracy dostosowane do możliwości i predyspozycji uczestników. Poprzez pracę na poszczególnych stanowiskach uczestnicy mają możliwość doskonalenia pracy manualnej mając przy tym satysfakcję z tworzenia niepowtarzalnych wyrobów.W pracowni przygotowujemy świece w tradycyjnym kształcie (walec, sze... czytaj całosć »

Psycholog

psycholog
Udzielaniem pomocy psychologicznej zajmuje się mgr Ewa Ścigacz. Pomoc ta jest realizowana w formie indywidualnej i grupowej: dotyczy aktualnych sytuacji problemowych uczestników WTZ – mających miejsce w środowisku zamieszkania i podczas pobytu na zajęciach. Ponadto w ramach pomocy psychologicznej odbywa się realizacja indywidualnego programu terapii stworzonego dla każdego uczestnika, skierowanego indywidualnie na rozwijanie poszczegól... czytaj całosć »

Pracownia gospodarstwa domowego

IMG_20140918_111558
Zajęcia kulinarne prowadzone są w dużej kuchni wyposażonej w niezbędny sprzęt gospodarstwa domowego. Przygotowywane są tam posiłki dla wszystkich podopiecznych warsztatu. W pracowni uczestnicy warsztatów uczą się przygotowywać pyszne jedzonko: sałatki, mrożonki, przetwory (dżemy), zupki, apetyczne kanapki i ukochane przez wszystkich ciasta. Uczą się nakrywania i dekorowania stołu oraz odpowiedniego zachowania się przy stole. Po... czytaj całosć »

Pracownia komputerowa

pracownia komputerowa
Zajęcia w pracowni prowadzone są za pomocą różnych metod i form pracy dostosowane do osób z różnym upośledzeniem umysłowym.  W zależności od stopnia niepełnosprawności, stopnia zaawansowania, sprawności manualnej oraz umiejętności pisania i czytania, zajęcia przebiegają w zróżnicowany sposób.Podopieczni uczą się praktycznej obsługi komputera - poznają funkcjonalność systemu operacyjnego, zarządzanie plikami i foldera... czytaj całosć »

Pracownia muzyczna

pracownia muzyczna
W ramach tej pracowni prowadzone są przede wszystkim zajęcia umuzykalniające oraz muzykoterapia technikami relaksacyjnymi.Na zajęcia umuzykalniające składają się:Muzykowanie głosem (śpiewanie piosenek, ćwiczenie mowy)Gra na instrumentach perkusyjnych (akompaniament do piosenek i ćwiczeń, granie krótkich, samodzielnych melodii)Zajęcia ruchowe przy muzyce (zabawy muzyczno-ruchowe, kształtujące świadomość ciała i pstrzeni, prawe... czytaj całosć »

Pracownia plastyczno ceramiczna

plastyczna (4)
W ramach zajęć pracownia plastyczno-ceramiczna  zajmuje się doskonaleniem poszczególnych uzdolnień, pobudzaniem wyobraźni,  aktywności twórczej, usprawnianiem zdolności manualnych, ucząc  kreatywnego spojrzenia na rzeczywistość nas otaczającą. Uczestnicy korzystają z różnorodnych materiałów, narzędzi i pomocy np.: papieru, farb, plasteliny, krepy, sznurka  sizalowego oraz różnych innych rzeczy służących do dekoracji ... czytaj całosć »

Pracownia stolarska

stolarniaa
Pracownia stolarska jest pracownią, w której uczestnicy uczą się zajęć praktycznych w zawodzie stolarza. Głównym celem pobytu uczestników w pracowni jest: - zapoznanie się z zasadą obsługi podstawowych narzędzi ręcznych i elektronarzędziami do obróbki drewna, - rozróżnianie oraz dobór odpowiedniego narzędzia do wykonywanej pracy Aktywność ta rzyczynia się do rozwoju zdolności manualnych. Rehabilitacja zawodowa w pracowni, ... czytaj całosć »

Pracownia tkacko - krawiecka

tkackokrawiecka (1)
Pracownia tkacko-krawiecka prowadzi zajęcia z zakresu: szycia ręcznego i maszynowego, haftowania, naszywania aplikacji, wykonywania kartek okolicznościowych (z wykorzystaniem technik krawieckich). W pracowni wykonuje się również reperacje odzieży (zszywanie dziur, naszywanie łatek, przyszywanie guzików, skracanie ubrań).Podczas zajęć w pracowni kształtuje się i utrwala następujące umiejętności;posługiwanie się przyborami krawi... czytaj całosć »