Kronika

W zdrowym – odsłona druga

Wózkiem, rowerem, pieszo.

Kolejnym elementem współfinansowanego przez Powiat Poznański zadania „ W zdrowym ciele, zdrowy duch” był spacer z kijkami. Tym razem jako scenerię spaceru wybrano Poznańską Maltę.

Pogoda dopisywała a zaciekawienie było tym większe, że dzień wcześniej organizatorzy, czyli Wielkopolski Związek Inwalidów Narządu Ruchu, na swoim fanpage napisali, że w trakcie spaceru będzie można zbierać… pokemony! Nic dziwnego, że punktualnie o 11.00 wszyscy czekali na miejscu zbiórki. I tak rozpoczął się ten wspólny spacer. Rozmawiano o wnukach, wspominano wyjazdy wakacyjne, planowano następne spotkania ale również czujnie spoglądano na to wszystko, co wokół. I już po paru minutach złapano pierwszego pokemona. I później kolejny, kolejny i tak w wesołej atmosferze dotarto do restauracji w którem można było uzupełnić spalone kalorie i w której odbyły się kolejne konkursy. Między innymi trzeba było poznać partnera po dłoniach czy tez wykazać się wiedzą i pomysłowością odpowiadając na wylosowane pytanie. Czas mijał nieubłaganie i nadszedł czas rozstania. Dobrze, że już w następną sobotę kolejne spotkanie – tym razem będzie to boccia.

Mimo okresu wakacyjnego nie ma problemu z naborem chętnych do wspólnej zabawy ze sportem. Wszyscy chętnie uczestniczą w zajęciach chociaż każdy robi to na miarę swoich możliwości. Osoby z niepełnosprawnością pokazują, że chętnie spędzają czas aktywnie, na świeżym powietrzu i w ruchu. To pokazuje, że zadania promujące sport dla osób z niepełnosprawnością mają pełne prawo bytu.

 

Błażej Friedrich