Kronika

Uroczystość ogłoszenia wyników konkursu literackiego „Moje losy”

Kilkadziesiąt autobiografii osób niepełnosprawnych i wiele interesujących wierszy wpłynęło na Konkurs Literacki „Moje losy”, rozgrywany w dziedzinie prozy i poezji. Prace dokumentują indywidualne przeżycia tych ludzi, ich walkę o normalność, obecność w życiu, o zdrowie, naukę, pracę. 

Wyniki tego konkursu, trwającego od początku roku 2006 pod medialnym patronatem „Głosu Wielkopolskiego”, ogłoszono w piątek 8 grudnia w Klubie „Starówka” w Poznaniu, podczas miłej uroczystości, która zgromadziła autorów prac, ich rodziny i gości z Poznania, Wielkopolski i wielu miejscowości w całym kraju.

I nagrodę zdobył w dziedzinie prozy Edward Niemczyk z Poznania.

Dwie drugie nagrody przyznano Magdalenie Molendzie i Agacie Muszyńskiej.

Trzeci był Józef Wawroń.

Wyróżnienia w prozie zdobyli: 

Edward Bochnak, Olesia Kornienko, Maksymilian Kozłowski, Henryk Kubisztal, Beata Michalak, Henryk Marcinek, Zbigniew Nowak, Tomasz Przybysz z Żabna i Irena Żuromska.

W poezji pierwsza była Krystyna Maria Suwiczak, druga Agnieszka Nowakowska i trzecia  Maria Szczęsna-Jeleniewska. 

Wyróżnienia w poezji zdobyli: Krzysztof Galas, Kazimierz Graczyki, Maksymilian Kozłowski, Alicja Wośkowiak i Tomasz Ziółkiewicz. 

W poezji wyróżnienie przyznano także Szkole Podstawowej Specjalnej nr. 101 w Poznaniu za wiersze uczniów klasy III, które powstały jako praca zbiorowa pod kierunkiem wychowawczyni Marii Gawron.

Organizatorzy podejmą starania o książkowe wydanie plonu konkursu.