Kronika

Świat Bajek – Podróż X czyli …

 Jak to szybko minęło.

 13.09.2014 odbył się organizowany przez Wielkopolski Związek Inwalidów Narządu Ruchu – Warsztat Terapii Zajęciowej X Festyn Integracyjny. Tegoroczna jubileuszowa  impreza upłynęła pod hasłem „Świat bajek – podróż X”. Gości już od wejścia  witały postacie z bajkowego świata: był  Reksio, Bolek i Lolek, Żwirek i Muchomorek, ukochany przez wszystkich Krecik oraz wiele innych postaci. Wśród gości którzy przybyli na Festyn byli min. Starosta Poznański – Jan Grabkowski, Członek Zarządu Powiatu Pan Zygmunt Jeżewski, Pani Elżbieta Bijaczewska – Dyrektor PCPR, Pani Teresa Gromadzińska – Dyrektor Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia, Pan Józef Solecki – Kierownik
Oddziału Integracji Osób Niepełnosprawnych, Pan Mariusz Poznański – wójt gminy Czerwonak oraz wielu przyjaciół Warsztatu Terapii Zajęciowej. Festyn rozpoczęła Pani Prezes WZINR Mirosława Rynowiecka witając  gości i zaprosiła do wspólnej zabawy, którą zainaugurowały występy artystyczne zaproszonych Warsztatów Terapii Zajęciowej – był występ taneczny, czytanie brailem, pantomima, oraz przedstawienie.

O godzinie 14.00 przyjechał wspaniały tort z fajerwerkami, wspólnie zaśpiewano „Sto Lat” a goście złożyli życzenia – z okazji X urodzin Warsztatu Terapii Zajęciowej w Owińskach – na ręce Pani kierownik Małgorzaty Wołosz. Po życzeniach i przepysznym torcie na scenie pojawił się iluzjonista – Michał Walkowiak, który swoim pokazem oczarował wszystkich gości. W  parku czekało wiele gier i zabaw pozwalających  przenieść się choć na chwilę w świat dzieciństwa. Wśród konkurencji  był slalom  Baby Jagi, łowienie rybek, przygotowanie koszyczka Czerwonego Kapturka, można było zagrać w golfa, kręgle, rzucać dyskiem do celu. Zabawę wspaniale prowadzili  klauni ze Stowarzyszenia Spółdzielnia Teatralna z Poznania. Po zmaganiach  sportowych  każdy mógł się posilić  pysznym żurkiem oraz kiełbaską z grilla. W piernikowej chatce kusiły pyszne wypieki  przygotowane  przez rodziców Naszych podopiecznych oraz członków WZINR – Koło Owińska. Słodka wata cukrowa była przebojem wśród najmłodszych gości a wspaniała oprawa muzyczna zachęcała do tańca. Po tak wspaniale spędzonym popołudniu wszyscy uśmiechnięci  wracali do domów zapewniając, że spotkają się za rok. Coroczne spotkania na terenie Warsztatu Terapii Zajęciowej w Owińskach są okazją do spotkań osób niepełnosprawnych wraz z pełnosprawnymi przyjaciółmi. Festyny są pełne radości, humoru i zabawy, jednocześnie promują – poprzez konkursy – zdrową rywalizację pomiędzy sprawnymi i niepełnosprawnymi uczestnikami. Uczą tolerancji, zwiększają empatię, wpływają na poprawę kontaktów międzyludzkich.