Kronika

Pod chmurką z serduszek

Jest taki wyjątkowy dzień w kalendarzu, który przez zakochanych zaznaczony bywa serduszkiem. To dzień świętego Walentego, który przypada 14 lutego. I choć za oknem zimno i ponuro tego dnia niejeden czuje w sercu maj. Witryny sklepów dekorowane są czerwonymi serduszkami, sprzedawane są rekordowe ilości maskotek, czerwonych róż i słodyczy. W radio i telewizji pojawiają się przeboje i filmy o tematyce miłosnej, na ulicach spacerują tulące się parki, a w skrzynce na listy wielu znajduje walentynkę z życzeniami. Członkom Wielkopolskiego Związku Inwalidów Narządu Ruchu również udzielił się ten nastrój i uczcili święto zakochanych Balem Walentynkowym.

Nad głowami tańczących unosiły się lekko girlandy serduszek i balony w kształcie serc, a na ścianach wirowały duże i małe serduszka. Uczestnicy balu losowali również ogrzewacze w kształcie czerwonych serduszek z aforyzmami o miłości. Każdy miał coś innego, co jemu pisane, co go określa lub czeka.

Impreza rozpoczęła się uroczyście przywitaniem gości oraz obiadem, a następnie rozpoczęły się tańce. Tango, walc, rumba, samba, ale i nowoczesne rytmy tego dnia królowały na parkiecie, zabawa była wspaniała. Prezes Związku, pani Mirosława Rynowiecka wręczyła podziękowania i tulipanki wyróżniającym się aktywnością członkom Związku- paniom: Urszuli Nowak, Aurelii Elminowskiej i Grażynie Kierstan- Weiss. Nie zabrakło podziękowań i kwiatów także dla Pani Mirki, której za oddanie i zaangażowanie całym sercem w pracę społeczną, cała sala zaśpiewała jej „Sto lat”.

Przy kawie, w czasie jedzenia pączków okazało się, że niektóre z nich kryły niespodziankę, uprawniającą do odbioru nagrody. Sponsorem nagród w pierwszym konkursie o tematyce filmowej było Multikino. Wśród pytań, znalazły się takie: Kto grał główne rolę filmach takich, jak: „Przeminęło z wiatrem”, „Casablanka” czy „Titanic”? , ale również, kto grał rolę męską w filmach: Dirty Dancing”, „Uwierz w Ducha”, czy „Północ-Południe”? albo, kto grał rolę kobiecą w filmach: „Pół żartem, pół serio”, „Niagara”, „Nie wierzcie blondynkom” lub „Jak poślubić milionera?” Pytań o aktorów występujących w komediach romantycznych było wiele i choć na niektóre pytania odpowiedzi nasuwały się same, to czasem umykało imię lub nazwisko. Uczestnicy twierdzili, że mieli odpowiedź już „na końcu języka”, ale niestety pamięć płata figle. Niezawodna okazała się publiczność, dlatego do podpowiadających również trafiły nagrody. Emocji było sporo, po dogrywce wyłoniono jednak ostatecznie zwycięską parę, ale za odwagę zaproszenia dostali wszyscy biorący udział w konkursie. Sponsorem nagród w kolejnym konkursie ze znajomości swojego partnera była firma GALOS, która ufundowała bezpłatne wejściówki do GROTY SOLNEJ. Ileż tu było śmiechu przy pytaniach czy Twój Partner miewa sny erotyczne? czy ogląda telenowele? lubi owłosioną klatę? długie włosy? czerwoną bieliznę czy duży biusty? Były małe różnice w odpowiedziach, ale generalnie można pogratulować wszystkim parom znajomości swoich partnerów. Wszyscy biorący udział w konkursie otrzymali Zaproszenia do Groty Solnej przy ul. Chwiałkowskiego 34. Po kolejnej fali szaleństw na parkiecie koronowano Królową i Króla Balu, a następnie trzyosobowe jury wybrało: supertancerkę i supertancerza. Po wspólnym tańcu oni również otrzymali w nagrodę bilety. A później znów taniec i niestety północ. Trudno było się rozstać, gdy z głośników nieubłagalnie zebrzmiał zespół Elektryczne Gitary w rzeboju „To już jest koniec, nie ma już nic, jesteśmy wolni, możemy iść”, ale wszyscy się cieszyli, że jeszcze wiele przed nimi. To dopiero drugie spotkanie w ramach współfinansowanego przez miasto Poznań zadania publicznego pod tytułem „Wiosna w sercach przez cały rok.”