Kronika

Majówka na Torze Poznań.

Każdy z nas lubi długi weekend. W tym roku maj nie skąpił nam okazji do wypoczynku. Pierwsza okazja to był weekend związany ze świętem 1 Maja. Druga nadarza się teraz, w święto Bożego Ciała.

I właśnie ten dzień Wielkopolski Związek Inwalidów Narządu Ruchu wybrał na obchody tradycyjnej Majówki. Wszyscy uczestnicy spotkali się na Torze Poznań na którym gościnnym gospodarzem był Automobilklub Wielkopolski. Dla uczestników przygotowano namioty, salę wykładową na wypadek niepogody, ognisko, zawody sprawnościowe i jazdę w alkogoglach. Jak się okazało wszystkie niespodzianki przygotowane przez Załogę Toru Poznań się przydały. Namioty i sala- bo padało. Sprawnościówka z jazdą w alkogoglach okazały się prawdziwym hitem imprezy.

Choć przecież trudno jednoznacznie co było hitem bo atrakcji było co nie miara. Zacznijmy więc po kolei.

Przybyłych przywitał Błażej Friedrich przedstawiając gwiazdy imprezy jeśli chodzi o muzykę: Agnieszkę Kubicką, Nicole Klepacz, Przemek Czaplicki oraz jako DJ imprezy Sebastian Mankiewicz. Przedstawili oni zróżnicowany i bardzo interesujący repertuar przy którym wszyscy zaproszeni bawili się świetnie. Przerywnikiem do ich występów były konkursy. Kiedy rozpoczęły się pierwsze mające na celu przemienienie się w… mumie przy pomocy papieru toaletowego zaczęło kropić. Konkursy przeniesiono do sali a w tym czasie… ci wspaniali mężczyźni w swoich, nie latających, ale jeżdżących maszynach ruszyli na tor. Deszcz padał coraz bardziej, wycieraczki pracowały na pełnych obrotach a na Torze odbywała się odprawa. Piszczały opony, pachołki stały jak w murowane i załogi zaliczały próbę z próbą włącznie z próbą „ Hanny Mostowiak”.  Aż przyszło do jazdy w alkogoglach.  Zakładam, że nikt z Was nigdy nie jechał po wypiciu alkoholu bo to nieetyczne, niebezpieczne, egoistyczne i zawsze powinno być karane a na potwierdzenie tego mogliśmy na Torze założyć specjalne okulary, które imitowały jazdę po wypiciu alkoholu. Oj, były straty! Pachołki nie były już wmurowane a droga nagle okazywała się za wąska. NIGDY I NIC NIE USPRAWIEDLIWA JAZDY PO ALKOHOLU! Kiedy uczestnicy sprawnościówki wrócili okazało się, że na sali jest już Policja. Niesamowicie miła i przyjazna para  Policjantów bawiła dzieci rysowaniem, stemplowaniem i dawała możliwość ubrania prawdziwego ubrania bojowego Policjanta. Uwierzcie! Jest co dźwigać! W tym czasie trwały już też w najlepsze konkursy, tańce i zabawa na parkiecie. I tak już było: albo śpiewali Agnieszka , Nicola, Przemek albo wspaniale konkursy prowadzili Bogusława Olechniewicz i Zbyszek Kaczmarek. Nie brakowało też chętnych zrobienia sobie zdjęcia w pełnym umundurowaniu Policji. Wreszcie też ogłoszono wyniki sprawnościówek.   Wszyscy odebrali gratulacje i nagrody. Wszyscy tęsknie spoglądali na ułożone ognisko ale niestety pogoda nie pozostawiła złudzeń. Dziś już nie zapalicie. Ale mamy obietnicę Prezesa Automobilklubu Roberta Werle i Dyrektora Toru Pana Wojciecha Bartza, że jesteśmy mile widzianymi gośćmi i możemy jeszcze skorzystać z Toru. Przemek zagrał znany utwór Elektrycznych Gitar „To już jest koniec” i trzeba było się rozstawać. Koordynator zadania zaprosił na kolejne zadanie współfinansowane przez Miasto Poznać czyli zabawę w paintball oraz nowe zadanie wyznaczone nam przez Wojewodę Wielkopolskiego. W ramach jego realizacji będziemy w czerwcu jechać zabytkowym tramwajem, spacerować po Sołaczu i potykać się o znajomość gwary poznańskiej.

Was też zapraszamy do udziału a przede wszystkim do przesyłania swoich adresów mailowych abyśmy mogli Was informować o wszystkich zdarzeniach w Związku. A będzie ich dużo albo i jeszcze więcej: kąpiel w Termach Maltańskich, spacer po Poznaniu z przewodnikiem, święto pieczonego ziemniaka… Będzie się działo. Nie pozwól abyś został z boku!

Adres mailowy:

poczta@wzinr.org.pl

blazej.friedich@wzinr.org.pl