Kronika

LUTYNIA WELCOME TU

24 sierpnia Koło Wielkopolskiego Związku Inwalidów Narządu Ruchu w Środzie Wielkopolskiej kolejny raz zaprosiło wszystkich Członków Związku na piknik. Zgodnie z tradycją piknik odbył się w Lutyni.

Dla osób jadących na Piknik pierwszy raz dojazd okazał się strasznie skomplikowany. Niektórzy próbując odnaleźć tajemnicze miejsce zajechali nawet …  za Jarocin. Ale prędzej czy później każdy z uczestników dotarł na miejsce. Członkowie Koła w Śremie, Środzie i Owińskach reprezentowani najliczniej przyjechali nawet autobusami.

Na przywitanie wszystkich uraczono wspaniałą grochówką. Po niej Prezes Koła w Środzie Jurek Skrobiszewski przywitał wszystkich uczestników życząc im dobrej zabawy. I wtedy zaczęły się tańce. A tańczyło się wspaniale ponieważ do tańca przygrywał zespół. Tańczyło się wszystkim wspaniale choć nie wszyscy mogli bawić się na „parkiecie”. Na godzinę 17.oo przewidziano spotkanie Zarządu Związku. Obradowanie na świeżym powietrzu z muzyką w tle wszystkim się strasznie podobało. Prezes Związku omówiła przygotowania do Walnego Zebrania mającego wprowadzić poprawki w Statucie. Następnie Prezesi wszystkich Kół opowiadali co w najbliższym czasie będzie się działo u nich w kołach. Bardzo sympatyczny był fakt wzajemnych zaprosin na wszystkie organizowane imprezy. Następnie dokonano wyborów uzupełniających do Zarządu. W wyborach uzupełniających zostali wybrani Prezes Koła we Wrześni Marek Kozłowicz oraz Błażej Friedrich. Życzymy nowym Członkom owocnej i aktywnej pracy na rzecz Związku.

W tle dalej trwała w najlepsze zabawa do której ochoczo przystąpili Członkowie Zarządu po skończonym posiedzeniu. I tak wszyscy tańczyli, biesiadowali i rozmawiali aż do godziny 22.00 o której z żalem imprezę zakończono. Do zobaczenia za rok!