Kronika

Koło Owińska ładuje akumulatory w Międzywodziu

Morze jak magnez przyciąga turystów, dlatego postanowiliśmy zabrać podopiecznych koła Owińska Wielkopolskiego Związku Inwalidów Narządu Ruchu do Międzywodzia, wyjazd odbył się  pomiędzy 6-13 czerwca. Celem wyjazdu było upowszechnianie turystyki i aktywnego spędzania wolnego czasu, zapoznanie się  z walorami przyrodniczymi, krajobrazowymi, zwiedzanie dostępnych obiektów turystycznych oraz miejsc związanych z historią regionu.

Międzywodzie to niewielka, urokliwa miejscowość, która nawet osobom na wózkach nie sprawiała  problemów; dla niektórych był to pierwszy wyjazd nad morze. Spośród wielu zaplanowanych atrakcji należało by wymienić wycieczkę do Parku Miniatur i Kolejek w Dziwnowie, podziwialiśmy zabytkowe latarnie morskie (1:10); dwiedziliśmy Międzyzdroje – byliśmy na molo, w Alei Sław i Muzeum Figur Woskowych. Warto także wspomnieć o  Muzeum Rybołówstwa Morskiego, gdzie podziwialiśmy faunę i florę Bałtyku. Na lekcję historii wybraliśmy się do Świnoujścia, salą lekcyjną był Fort Zachodni, gdzie mogliśmy wyobrazić sobie  jak nasi żołnierze bronili polskiego wybrzeża.

Ośrodek „Jantar” w ramach naszego pobytu zorganizował wyjazd na koncert organowy w katedrze i zwiedzanie miasta.

Czas w Międzywodziu upłynął nam nie tylko na wycieczkach ale również na spotkaniach przy ognisku, pieczeniu kiełbasek, tańcu i wspólnym śpiewie.

Pogoda nas rozpieszczała i dlatego każdego dnia mogliśmy wygrzewać się w promieniach czerwcowego słońca i zażywać orzeźwiającej kąpieli w morzu. Do codziennych przyjemności należało wspólne podziwianie zachodu słońca.

Ten wyjazd pozostanie na długo w naszej pamięci, dziękujemy.

Pobyt nasz nie był by możliwy bez wsparcia finansowego ludzi dobrej woli – ogromne podziękowania dla Przedsiębiorstwa Handlowo-Usługowe AZ Zdzisław Filipiak oraz firmy Profile VOX sp. z o.o. spk.