Kronika

Andrzejki Koła Poznań

            26 listopada 2016 roku Koło Poznań Wielkopolskiego Związku Inwalidów Narządu Ruchu zorganizowało imprezę Andrzejkową.

Tym razem spotkano się w Domu Kultury Słońce na Osiedlu Przyjaźni 120. Spotkanie rozpoczął Prezes Koła Poznań Włodzimierz Muczek, który przywitał wszystkich przybyłych życząc im dobrej zabawy. A później już królowały już wróżby, konkursy i muzyka grana na żywo. Wróżono oczywiście z wosku. Wiele zabawy było w odgadnięciu co przedstawiają rzucane na ścianę cienie. Poza tym rzucano szpilki a układające się litery oznaczały szczęście, ostrzeżenie przed oszustwem, awans i wiele innych zmian życiowych. Kolejna wróżbą było zdmuchiwanie trzech świec. W zależności od tego, która zgasła oznaczało to szczęście, pieniądze i podróże. Kolejną atrakcją wieczoru była loteria fantowa. Losy bardzo szybko się skończyły i już można było odbierać wspaniałe nagrody. Były świece, książki, bambosze a nawet ekspres do kawy. A wszystko odbywało się przy tańcach i wesołych rozmowach.

Zabawę Koło Poznań przygotowało ze środków własnych. Cieszy więc, że mimo braku wsparcia Koło Poznań podejmuje i realizuje inicjatywy skierowane do środowiska osób z niepełnosprawnością Miasta Poznania. To spotkanie to okazja do chwili beztroskiej zabawy ale przecież również integracja osób z niepełnosprawnością oraz możliwość wyjścia z domu, spotkania się i zwykłej, przyjacielskiej rozmowy. Koło Poznań zabiega o uzyskanie środków na bieżącą działalność startując w otwartych konkursach ale trzeba docenić, że nawet bez tego wsparcia nie zasypia gruszek w popiele a aktywnie integruje środowisko osób z niepełnosprawnością.

W trakcie spotkania omawiano  też temat zbiórki pieniędzy na samochód dla Warsztatu Terapii Zajęciowej w Owińskach. Otrzymane dofinansowanie z PFRON, pieniądze uzyskane ze sprzedaży starego samochodu a nawet dołożenie ze zbiórki 1 % niestety nie wystarcza na zakup samochodu przystosowanego do przewozu osoby na wózku. Dlatego poproszono o wpłaty na konto Związku 22 1090 1346 0000 0001 1970 2755 lub poprzez portal pomagaj.pl/WZINR. Również Czytelnicy FILANTROPA mogą wspomóc zakup tego tak bardzo potrzebnego uczestnikom WTZ pojazdu.